30.5.12

9xPortugalia w nowym FotoIndexie
9 * Portugalia - przedpremierowy pokaz numeru specjalnego Magazynu FotoIndex!

Zapraszam serdecznie na przedpremierowy pokaz numeru specjalnego magazynu FotoIndex w całości poświęconego współczesnej fotografii portugalskiej. Prezentację w nowej siedzibie Artefakt Cafe poprowadzą redaktorzy magazynu wraz z kuratorem numeru. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca w ramach wydarzeń towarzyszących 10. Miesiąca Fotografii w Krakowie

Na przygotowywany od miesięcy „portugalski” numer Magazynu FotoIndex składają się materiały dziewięciu autorów z kraju nad Tagiem, zajmujących się dokumentem i reportażem: Paulo Alegria, Manuel Luis Cochofel, Nelson d‘Aires, Luis Duarte, Alberto Monteiro, Alfredo Muñoz de Oliveira, Pedro Nunes, João Pina, Sofia Quintas. O zaproszonych gościach, a także szerzej o fotografii portugalskiej dawniej i dzisiaj... opowiem ja :)

Magazyn Fotografii FotoIndex to wydawany w formacie elektronicznym periodyk, promujący szeroko rozumianą fotografię dokumentalną. W trakcie spotkania, jego historię, obecne działania i plany na przyszłość zaprezentuje osobiście Redakcja, w składzie: Dorota Kuchna i Paweł Repetowski. 

Wszystkie poprzednie wydania magazynu dostępne są do pobrania ze strony http://fotoindex.org/

Prezentacja odbędzie się w przestronnych wnętrzach nowej siedziby galerii i kawiarni kulturalnej Artefakt Cafe, gdzie można także oglądać wystawę związaną z Miesiącem Fotografii.

Zapraszamy!


10 czerwiec 2012 (niedziela), godzina 17.00
ul. Dajwór 3
Kraków

New issue of FotoIndex magazine devoted to portuguese photography will be presented on June 10th in Cracow, in frame of Cracow Photomonth accompanying events.